Flagyl — účinná antimikrobiální látka

Flagyl - spolehlivý prostředek proti bakteriálním infekcím

S přípravkem vyléčit ty nejčastější bakteriální onemocnění nezpůsobuje žádné problémy.

Flagyl (Metronidazol)— široký spektrum antimikrobiální účinnosti, který se používá v gynekologické praxi, a pro léčení infekčních onemocnění gastrointestinálního traktu, kostí, kloubů a centrální nervový systém. Často, antibiotikum je používán k prevenci pooperačních komplikací.
Flagyl je považován za jeden z nejúčinnějších antibakteriálních látek. Většina kmenů patogenů lze překonat jen v 7-10 dnech léčby.

Flagyl antibiotika

Flagyl

Metronidazol

 • Ověřeno
 • Vysoce kvalitní léky
 • 200 mg
 • 400 mg
Množství Za Pilulku Cena  
30 Tablety €0.63 €19.00
60 Tablety €0.57 €34.00
90 Tablety €0.57 €51.00
Množství Za Pilulku Cena  
30 Tablety €0.83 €25.00
60 Tablety €0.70 €42.00
90 Tablety €0.70 €63.00
120 Tablety €0.63 €76.00

Účinná látka

Jedna tableta Flagylu obsahuje metronidazol 200 mg. Účinná látka v těle spouští přirozený mechanismus pro boj s bakteriemi. Metronidazol interferuje s vývojem látek, které jsou nezbytné pro fungování škodlivých mikroorganismů. Bez pravidelného krmení bakterie rychle zemřou. Tento provozní princip umožňuje vyrovnat se s nejčastějšími infekčními onemocnění. Metronidazol proniká do všech tkání a tělesných tekutin, a jeho účinnost se aktivně zvyšuje. Na rozdíl od jiných antibiotických látek se hromadí ve vnitřních orgánech, a přirozeně bude odvozený po skončení expozice.

Indikace pro použití Flagyl

Flagyl se používá k léčbě infekcí, které jsou zranitelné vůči účinkům metronidazolu:

 • extra-střevní Amébóza;
 • břišní infekce (peritonitida, jaterní absces);
 • pánevní infekce (endometritidy, absces vejcovodů);
 • Meningitida;
 • mozek absces;
 • Bakteriální endokarditida;
 • pneumonie;
 • sepse;
 • urogenitální trichomoniáza;
 • giardiasis;
 • žaludeční sliznice nebo duodenální vřed;
 • Prevence komplikací po operaci (operace břišních orgánů a pánve);
 • V kombinaci s jinými antibiotiky Flagyl mohou být také použity pro léčbu infekčních onemocnění, které nejsou uvedeny v seznamu.

Podmínky a dávkování Flagyl

Flagyl by měla být přijat ústně, zapívá se vodou. Tablety mohou být použity jako s potravinami, a odděleně. Pro léčbu giardiózy Flagyl je obvykle předepsaný pro dospělé 375 až 500 mg dvakrát denně po dobu pěti dnů. Při léčbě mladistvá dávka by měla být snížena na 250 mg dvakrát denně. Průběh léčby trvá i po dobu 5 dnů. Při amébové úplavice dospělí by měli brát Flagyl 700 mg třikrát denně. Děti o hmotnosti více než 20 kg požadované množství léčiva se vypočítá podle vzorce: 30-40 mg na kg tělesné hmotnosti. Výsledná dávka by měla být rozdělena do 3 dávek. A pro dospělé, také pro děti, délka léčby není větší než 7 dnů.

Abscesy vyžadují kombinovanou léčbu Flagyl s postupy aspirace a vypouštění hnisu. V jiných nemocí, počet léků a dobu léčby určuje lékař na základě výsledků lékařského výzkumu.

Příjem Flagylu při vaginitidě

Flagyl je hlavním prostředkem k léčbě vaginitidy - zánět vaginální sliznice způsobené slabou imunitou, venerických a chronických chorob, stejně jako hormonální nerovnováha. Antibiotikum je obzvláště účinný při gynekologických poruchách, které jsou způsobené Trichomonasem.

Ženy s vaginitidou by měly užívat jednu tabletu dvakrát denně. Někdy to může požadovat zavedení speciálního čípku uvnitř pochvy, který obsahuje metronidazol. Při správné terapie lze vyrovnat se s onemocněním po dobu 10 dnů. Sexuálních partner by měl také brát Flagyl, i když lékařské testy neukázaly žádné známky jeho pohlavní nemoci.

Při nespecifické vaginitidě dávka Flagyl je zvýšena o 2 krát. Žena by měla za týden přijmout 500 mg účinné látky za den. Partner by měl také dostávat odpovídající léčbu.

Metronidazol odstraňuje bakterie, které způsobují nemoci, a zmírňuje příznaky záněty pochvy. Antibiotikum je jedním z nejrychlejších a nejefektivnějších způsobů boje proti gynekologickým poruchám.

Flagyl a alkohol

Metronidazol zvyšuje účinky alkoholu na tělo. Výsledkem kombinace Flagylu s ethylalkoholem se může stát velmi závažnou otravou. Intoxikace alkoholem může mít nepříznivý vliv na játra, ledviny a další vnitřní orgány. Proto lékaři zakazují pít alkohol během léčby Flagyl.

V případě, že se nedálo zabránit příjmu alkoholu s Flagyl, tak je třeba naléhavě vzít aktivní uhlí, a potom způsobit dávivý reflex aby se zrušil žaludek. Při použití velkých dávek etylalkoholu, tak by se mělo okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Kontraindikace při použití Metronidazol:

 • Lidé, kteří našli přecitlivělost na metronidazol nebo jiné deriváty imidazolu.
 • Děti do 6 let věku s tělesnou hmotností až 16 kg.
 • Pacienti, kteří užívají disulfiram.

Pečlivá příprava je předepsána pro osoby s těžkým onemocněním nervového systému a hematologické poruchy. Flagyl, obecně dobře snášen v těle a nízkým výskytem vedlejších účinků. Ale někdy pacienti musí čelit spad léku: bolesti hlavy, závratě, ataxie, nevolnost, zvracení, bolesti břicha, kovová chuť v ústech, poruchy stolice, ztráta chuti k jídlu a další porušení. Související poruchy obvykle jsou mírné a vymizí po ukončení léčby.

Všechny 1 Komentáře

Komentáře

 • Andrew 12.01.2017

  Zákon lék. Děkuju. V České republice je to těžké najít Flagyl