Jak zlepšit potenci: 4 efektivní způsoby

Muž pociťuje stres, což ztěžuje soustředění na práci. Rozptýlený nepříjemnými myšlenkami může udělat chybu i při plnění nejjednodušších úkolů. Proto psychologové nazývají silné sexuální zdraví jednou z podmínek pro rychlý služební postup.

Nejsnazší způsob, jak zlepšit potenci, je obrátit se na lékaře a dodržovat nabídnutého plánu léčby. Pomoc kvalifikovaného odborníka umožní vrátit normální erekci a stabilní sexuální vztahy.

Proč je normální potence důležitá pro muže?

Termín «erektilní dysfunkce» spojuje řadu poruch spojených s narušením fungování pohlavní systému:

 • snížení hustoty nebo zmenšení velikosti ztopořeného údu;
 • zpomalená reakce na sexuální vzrušení;
 • ztráta erekce během sexu;
 • úplná neschopnost dosáhnout připravenosti k pohlavnímu styku sexuální styk (impotence).

Jednorázový neúspěch v posteli by neměl vyvolávat neklidu. Je třeba používat metodiky ke zlepšení potence pouze tehdy, když se více než 25 % pokusů vstoupit v pohlavní styk skončí neúspěchem.

Stav zdraví muže přímo závisí na sexuální aktivitě. Dlouhodobá abstinence vede k rozvoji onemocnění kardiovaskulárního systému, včetně arteriální hypertenze, infarktu, mozkové mrtvice. Narušuje se přirozený výkon testosteronu, z tohoto důvodu trpí libido a fyzická forma. Celkový tonus organismu klesá.

Erektilní dysfunkce přispívá ke vzniku psychologických problémů. U mužů se rozvíjí nejistota v sebe, která s časem se mění na komplex méněcennosti. Pokud včas neučinit příslušné kroky ke zlepšení potence, mohou se vyvinout závažnější psychické poruchy.

Dříve byla erektilní dysfunkce považována za onemocnění související s věkem, které vzniká po 40 letech. Dnes asi 10 % mužů mladších 35 let stěžuje na špatnou kvalitu erekce nebo její absence. Odborníci se domnívají, že žádný představitel silného pohlaví, bez ohledu na věk nebo životní styl, je pojištěn proti onemocnění.

Jak zlepšit potenci

Ojedinělé způsoby boje s erektilní dysfunkcí, zveřejněné na Internetu, opravdu fungují. Vybrali jsme 5 osvědčených metodik, které se úspěšně používají při léčbě sexuálních poruch.

Správná výživa

Některé potraviny stimulují výkon testosteronu a zlepšují fungování pohlavního systému. Pro zlepšení potence měla by tato dávka obsahovat:

 • kyselé mléčné výrobky;
 • celer;
 • med;
 • ořechy;
 • zázvor;
 • česnek a cibuli;
 • tykev;
 • fík;
 • některé koření (hřebíček, skořice, pepř).

Je nutné odmítnout škodlivé jídlo, které přispívá k nadváze. V organismu mužů trpících obezitou se hladina mužských pohlavních hormonů snižuje a syntéza estrogenů se zvyšuje. To vede k zvětšení mléčných žláz, transformaci hlasu a vzniku sexuálních problémů.

Zvýšení fyzické aktivity

Nejčastější příčinou rozvoje erektilní dysfunkce je špatná průchodnost cév. Cvičení pomáhá zlepšit krevní oběh v organismu. Muži, kteří mají sedavý životní styl, by měli navštěvovat posilovnu několikrát týdně nebo se zaregistrovat do sportovního oddílu. Ranní běhy, procházky rychlým tempem a jízda na kole mají také pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.

Pro zlepšení potence pomáhá trénink svalu pánevního východu. Pro tento trénink musíte ladně namáhat a oslabovat svalstvo umístěné mezi šourkem a anální svěračem. Cvičení se provádí každodenně. Začátečníkům dost 3 přístupy 20 krát. Po 1-2 měsících tréninků by mělo být cvičení zvětšeno.

Vakuově konstriktivní terapie

Vakuově konstriktivní terapie předpokládá použití speciálního čerpadla, které snižuje tlak v cévách penisu. To způsobuje průtok krve do pohlavního orgánu a umožňuje dosažení připravenosti k sexu. K udržení erekce je podstava penisu stlačena gumovým kroužkem.

Tento způsob zlepšení erekce není příliš vhodný. S cílem připravit se k pohlavnímu styku muž musí ztratit až 10 minut. Kromě toho nesprávné použití vakuově konstriktivního zařízení může poškodit cévy pohlavního údu.

Použití medikamentů

Přípravky obsahující inhibitory fosfodiesterázy jsou správně považovány za nejlepší způsob zlepšení potence. Zajišťují vznik erekce během 30-60 minut po požití a příležitost se věnovat sexu trvá několik hodin. Léky proti erektilní dysfunkci mají pouze 2 nedostatky: omezená doba vlivu a vedlejší účinky. Přibližně 10 % mužů má při užívání medikamentů bolesti hlavy nebo pocit horečky na obličeji.

Autor článku: Eulah Cwikla